6 Saules enerģijas mega projekti

08.05.2015
6 Saules enerģijas mega projekti

Kad jūs domājat par saules enerģiju, pirmais, kas nāk prātā ir saules paneļi, kuri uzstādīti uz mājas jumta. Bet ir vairāki pārdroši saules paneļu pielietojumi, kurus esam parādījuši šajā izlasē.

1. Saules enerģijas  biroju komplekss. Vēdekļa formā, šī struktūra ir lielākā komercēka pasaulē, kura pilnībā darbojas no saules enerģijas. Tā atrodas Dezhou Shandong provincē ziemeļrietumu Ķīnā, ēkas 75 tūkstoš kvadrātmetros izvietoti dzīvokļi, viesnīca, izstāžu centri, zinātniskās izpētes centri, attīstības laboratorijas, plašas mācību un konferenču zāles.

5 tūkstoš kvadrātmetru lielais saules paneļu pārklājums nodrošina ēku ar atjaunojamo enerģiju 95% apmērā no kopējās nepieciešamās enerģijas daudzuma.

Ēkas fasāde ir baltā krāsā, kas simbolizē tīru enerģiju, kā arī palīdz atstarot saules gaismu, tādējādi samazinot siltumu.

2 Kaohsiung stadions Taivānā Ar futūristisko izskatu, stadions Kaohsiung, nes titulu – pirmais pasaulē, kurš 100% darbojas no saules enerģijas. Tā jumtu klāj kā 8844 saules paneļi, kas nodrošina pietiekami daudz enerģijas, lai 3300 lampas spētu izgaismot stadionu un divi milzu ekrāni spētu pārraidīt spēles.

Šī avota atjaunojamās un tīras enerģijas izmantošana ļauj izvairīties no 660 tonnas CO2 emisijas atmosfērā katru gadu.Stadions uzbūvēts 2009. gadā un spēj ietilpināt 55 000 cilvēku.

3. Gemasolar: enerģija 24 stundas diennaktī
Neskatoties uz skaidriem vides ieguvumiem saules enerģijai ir savs Ahilleja papēdis: lai ražotu elektroenerģiju tai ir nepieciešama dabiskā gaisam. Bet viena sistēma Seviļā, Spānijā, šo trūkumu iedzina stūrī. Šis ir Gemasolar – pirmā komerciālā koncentrētās saules gaismas elektrostacija, kas ražo elektroenerģiju arī naktī vai mākoņainās dienās.

Elektroenerģijas ražošana bez saules gaismas klātbūtnes iespējama ar  inovatīvu tehnoloģiju, kas izmanto izkausēta sāls saglabātu siltumu un darbojas 24 stundas diennaktī. Ar uzstādīto jaudu 19,9 megavati, centrs spēj apgādāt 25000Andalūzijas reģiona māju ar elektroenerģiju.

4. Sanyo Saules Šķirsts Šī spārna formas struktūra uz zemes jau ir kopš 2002.gada un ir māja Saules Enerģijas muzejam un Sanyo saules enrģijas izpētes centram, pazīstama kā Sanyo Saules Šķirts.

Šis loks ir 315 metrus plats un 37 metrus augsts. Tas atrodas Gifu prefektūrā Japānas centrā. Iespaidīgā ēka ir klāta ar vairāk nekā 5000 saules paneļu un saražo vairāk nekā 500000 kWh enerģijas gadā. Uzmanību piesaistošā fasāde, ir klāta ar LED lampiņām, kuras iedegas naktī.

5. Saules enerģijas Nascar trase. Lielākā sporta bāze pasaulē, kura darbojas no saules enerģijas ir NASCAR auto sacīkšu trase. Pocono Raceway, amerikāņu centrs Pensilvānijas štatā ar uzstādīto jaudu 3MW, ar elektrību, papildus auto trasei, nodrošina arī 1000 tuvējās apkaimes mājas.

6. Sonnenschiff: ciems ar enerģijas pārpalikumu Piecdesmit divas ēkas veido Freiburgas apkārtni Vācijā, kas kļuva par labas dzīves ar minimālu ietekmi uz apkārtējo vidi paraugu. Ciemats atrodas vienā no saulainākajām vietām valsts reģionā. Sonnenschiff ciemats spēj saražot četras reizes vairāk enerģijas nekā patērē.

Pašpietiekamība ir sasniegta pateicoties unikālajam dizainam, kurā stratēģiski pareizi izvietoti fotovoltu paneļi. Jumts veidots arī tā, lai ēkās būtu maksimāli daudz dabīgā apgaismojuma un lai tas uzkrātu lietus ūdeni, kuru vēlāk varētu izmantot dārza laistīšanā.

(0)
(0)

Komentāri

Autorizēties, lai komentētu:

Uzdot jautājumu

Paldies par Jūsu jautājumu

Speciālists sazināsies ar Jums tuvākajā laikā