Saules baterijas


Saules baterijas Saules baterija ir mikro ģenerators saules enerģijas tiešai pārvēršanai elektriskā enerģijā. Zinātniski to sauc par pusvadītāju fotoelektrisko ģeneratoru. Saules gaismas vietā var būt arī citas izcelsmes elektromagnētiskais starojums ar līdzīgu viļņa garumu, piemēram telpas apgaismojums, dienas gaismas apgaismojums. Tā izstarojums ir mazs, ar zemu lietderības koeficientu, un iegūtā enerģija parasti tiek izmantota mazās portatīvās iekārtās – piemēram kalkulatoros.

Saules baterijas galvenokārt sastāv no silīcija fotoelementiem, kuri būtībā ir lielas pusvadītāju diodes. Tirgū vispopulārākās saules baterijas ir ražotas izmantojot monokristāliskā vai polikristāliskā silīcija tehnoloģiju.

  • Monokristāliskā silīcija ražošanas tehnoloģija tika izstrādāta pirmā. Monokristāliskās saules baterijas izmaksā relatīvi dārgāk, jo to ražošanā nepieciešams izmantot ļoti tīru monokristālisko silīciju. Ražošanas process ir tehnoloģiski sarežģīts, taču monokristāliskajām saules baterijām ir ļoti augsts lietderības koeficients.
  • Polikristāliskā silīcija saules baterijām ir mazākas ražošanas izmaksas, taču šo bateriju lietderības koeficients būs par pāris procentiem zemāks kā monokristāliskajām saules baterijām.

Vienam saules bateriju panelim jauda svārstās no 150W – 300W. Atkarībā no tā, kādu jaudu nepieciešams iegūt, veido sistēmas ar vairākām baterijām – parasti vismaz vairāku kW sistēmas (1kW (kilovats) =1000W (Wati)).

Saules baterijas novieto uz ēku jumtiem, fasādēm vai zemes. Ēkā tiek izvietots pārveidotājs – invertors, kas saules baterijas saražoto līdzstrāvu pārveido maiņstrāvā pašpatēriņam un enerģijas pārpalikuma ievadīšanai kopējā tīklā.

Saražoto enerģiju var ne tikai atdot kopējā tīklā, bet arī dienas gaišajā laikā uzkrāt speciālos akumulatoros, lai izmantotu enerģiju diennakts tumšajā laikā vai elektroenerģijas piegādes pārtraukuma brīžos no tīkla.

COMMODUS piedāvā saules baterijas, sistēmas sastāvdaļas, kā arī gatavus saules bateriju sistēmu komplektus. Gatavie sistēmu komplekti ļauj labāk izprast no kā sastāv šādas sistēmas, kādas ir kopējās uzstādīšanas izmaksas un iegādāties tās lētāk.

Mūsu uzņēmuma piedāvājumā ir sekojošas saules baterijas:

Pieprasīt konsultāciju Tel.:27088108

SHARP saules baterijas

SHARP saules baterijas Japānas uzņēmums SHARP ir viens no vadošajiem saules bateriju ražotājiem pasaulē. SHARP saules baterijas paredzētas elektrības ražošanai. SHARP ražotajām saules baterijām ir vieni no augstākajiem efektivitātes un lietderības koeficientiem saules bateriju tirgū! SHARP saules baterijām ir 10 gadu bojājumu garantija un 25 gadu veiktspējas garantija.

Ražotāja mājas lapa: www.sharp-solar.com


YINGLI SOLAR saules baterijas

YINGLI SOLAR saules baterijas Ķīnas uzņēmums YINGLI SOLAR Āzijas tirgū darbojas jau vairāk kā 15 gadus, un ir kļuvis par lielāko saules bateriju ražotāju pasaulē. YINGLI SOLAR saules baterijas paredzētas elektrības ražošanai. YINGLI SOLAR saules baterijām ir 10 gadu bojājumu garantija un 25 gadu veiktspējas garantija.

Ražotāja mājas lapa: www.yinglisolar.com


HANWHA Q CELLS saules baterijas

HANWHA Q CELLS saules baterijas Vācijas ražotājs HANWHA Q CELLS saules bateriju ražošanu uzsāka 2001.gadā. HANWHA Q CELLS īpašu uzmanību pievērš savu produktu kvalitātei, tādēļ izceļas ar ilgāko bojājumu garantijas laiku. Ir izveidots īpašs kvalitātes kontroles centrs, kas pārbauda katru HANWHA Q CELLS produktu. HANWHA Q CELLS saules baterijām ir 12 gadu bojājumu garantija un 25 gadu veiktspējas garantija.

Ražotāja mājas lapa: www.q-cells.com

Pieprasīt konsultāciju Tel.:27088108

Saules paneļu un sistēmu serviss

Apkures katlu serviss 1. Uzstādīšana

Saules baterijas var izmantot dažādos uzstādīšanas apstākļos. Saules baterijām ieteicamais uzstādīšanas slīpums darbībai visa gada garumā ir 30 – 45°.

Lai absorbētu augstāko iespējamo apjomu, saules baterijas vajadzētu novietot dienvidu pusē, tomēr nobīde 45° robežās ir uzskatāma par pieņemamu un saules baterijas ražības samazinājumam nevajadzētu būt lielākam par 5% gadā.

Ja jumtu plaknes ir vērstas pret austrumiem un rietumiem, ir iespējams uzstādīt divas saules bateriju blokus. Tomēr praksē ir ieteicams izvēlēties vienu plakni (parasti – rietumu) viena lielāka saules bateriju bloka uzstādīšanai (piemēram, 3 baterijas vienā blokā, nevis divi atsevišķi bloki ar divām baterijām katrā).

Šis risinājums vienlaicīgi samazina investīciju izmaksas, vienkāršo sistēmu un kompensē ēnas pretējo efektu. Ja uzstāda saules baterijas uz austrumu un rietumu pusēm, tad kādu laiku dienas viena no pusēm netiks apspīdēta un kādu laiku dienas otra no pusēm netiks apspīdēta, tādēļ sistēma nestrādās ar augsu lietderību, jo daļa sistēmas kādu laiku atradīsies dīkstāvē.

Saule lec austrumos un virzās uz dienvidiem. Pēcpusdienā saule virzās uz rietumiem un noriet. No rīta austrumu pusi apspīd rīta saule, bet pēcpusdienā rietumu pusi apspīd vakara saule. Rīta saule ir efektīvāka un spēcīgāka par vakara sauli.

Saules baterijas uz jumta vajadzētu uzstādīt, ieturot 1m distanci no jumta kores, kur ir lielāks vēja spēks. Uzstādīšana jumta plaknes augšdaļā pasargā baterijas no slīdošā sniega ietekmes. Pretējā gadījumā ieteicams uzstādīt sniega vairogus.

Tāpat arī ēkas dienvidu fasādi var izmantot saules bateriju uzstādīšanai. Uzstādot kolektorus uz ēkas fasādes, jāpārliecinās vai pietiks vieta bateriju sistēmas uzstādīšanai. Atkarībā no bateriju veida jāizvēlas attiecīgais stiprinājuma veids.

Ja saules baterijas uzstāda uz zemes, vairākās rindās, jāpārbauda vai neveidojas ēnojums, kā arī jāpārliecinās vai blakus esošie koki, būves neaizēno baterijas.

Saules bateriju precīzas uzstādīšanas izmaksas iespējams noteikt pēc paredzētās uzstādīšanas vietas apsekošanas. Uzstādīšanas izmaksas atkarīgas no saules bateriju skaita, nepieciešamā cauruļu garuma, instalācijas un apsaistes materiālu daudzuma, uzstādīšanas vietas. Standarta sistēmas montāža aizņem 2 dienas. Standarta privātmājas uzstādīšanas izmaksas svārstās aptuveni no 600 – 900 EUR ar PVN.

2. Apkalpošana

Inženiera izsaukuma cena ar PVN: 30 EUR/h

Pieprasīt konsultāciju Tel.:27088108