Saules kolektori


Saules baterijas Enerģija no saules tiek iegūta izmantojot saules kolektorus. Saules kolektori paredzēti, lai absorbētu saules starus un iegūto starojumu pārvērstu siltuma enerģijā. Parasti saules kolektorus lieto, lai iegūtu silto ūdeni. Saules kolektoros par siltuma vadītāju tiek izmantots speciāls, neaizsalstošs solārais šķidrums, kas cirkulē no karstā ūdens boilera uz saules kolektoru. Propilēnglikols ir videi draudzīgs un ziemā nesasalstošs.

Saules kolektoru sistēmas galvenā sastāvdaļa ir kolektors, ko parasti novieto uz ēkas jumta, retāk fasādes vai zemes. Ēkas iekšpusē atrodas siltā ūdens boilers, sūkņu stacija un vadības bloks. Vadības blokā ir uzstādīti darbības parametri. Cirkulācijas sūknis tiek ieslēgts, ja kolektors ir uzsilis un tajā ir augstāka temperatūra kā akumulācijas boilerī vai sistēmā, uz kuru tiek pārnests siltums. Saules kolektori ar siltā ūdens boileri un sūkņu staciju ir saslēgti izmantojot divas elastīgas nerūsējošā tērauda vai vara caurules, kuru diametrs atbilst saules paneļu jaudai.

Galvenais elements jebkurā saules kolektoru sistēmā ir izstarojuma absorbētājs, kas lielā mērā nosaka kolektora veiktspēju, izturību un efektivitāti. Svarīga nozīme ir arī kolektora uzbūves struktūrai un izmantotajiem materiāliem. Biezāka siltumizolācija ļauj kolektorus izmantot pie zemākas temperatūras ar augstu efektivitāti.

COMMODUS piedāvā saules kolektorus, sistēmas sastāvdaļas, kā arī gatavus saules kolektoru sistēmu komplektus. Gatavie sistēmu komplekti ļauj labāk izprast no kā sastāv šādas sistēmas, kādas ir kopējās uzstādīšanas izmaksas un izdarīt to lētāk.

Šobrīd mūsu piedāvājumā ir sekojoši saules kolektori:

Pieprasīt konsultāciju Tel.:27088108

Plakanie saules kolektori

SHARP saules baterijas Plakanie saules kolektori sastāv no siltumizolācijas paneļa/kārbas, kam augšējā daļa sastāv no speciālas stikla virsmas. Panelī atrodas no alumīnija vai vara izgatavota plātne – absorberis. Zem absorbētāja plātnes atrodas siltumnesošās caurules. Absorbētāja kārta absorbē saules starus, pārvēršot tos siltumā. Šis siltums tiek nodots šķidrumam – siltumnesējam, kurš plūst caur siltummaini, tādējādi uzsildot silto ūdeni boilerī. Siltumizolācijas materiāli, kas sedz saules kolektora sānu sienas un aizmugurējo daļu nodrošina siltuma zudumu samazināšanos un apkārtējo virsmu nepārkaršanu.

To aprakstu, shematisko zīmējumu un cenas lasiet šeit.


Vakuuma saules kolektori

SHARP saules baterijas Vakuuma saules kolektori sastāv no paralēli novietotām stikla caurulēm. Stikla caurules iekšpusē ir mazāka kapara caurule. Saules starojums iekļūst ārējā stikla caurulē, silda absorbētāja virsmu, kas savienota ar kapara cauruli un veido siltumu, kurš tiek pārnests uz caurulē cirkulējošo siltumnesēju – solāro šķidrumu (propilēnglikolu).

Vakuuma cauruļu saules kolektoriem ir selektīvā stikla segums. Selektīvā stikla priekšrocība – spēja atstarot saražoto siltumu uz siltuma avota pusi. Plānais, praktiski nemanāmais pārklājums perfekti laiž cauri gaismu, bet telpas iekšpusē notur siltuma starojumu, neļaujot tam izplūst caur stiklu.

Vakuums ir labākais siltuma izolators, jo tas ļauj sistēmai darboties ar minimāliem siltuma zudumiem un augstu efektivitāti. Pateicoties caurules formai, vakuuma kolektors uztver ne tikai tiešo, bet arī izkliedēto starojumu, palielinot kolektora darba efektivitāti.

To aprakstu, cenas lasiet šeit.

Pieprasīt konsultāciju Tel.:27088108

Saules kolektoru sistēma

Saules kolektoru sistēma

Saules kolektoru sistēma nesastāv tikai no saules paneļa, kas novietots uz ēkas jumta, sienas vai izvietots blakus ēkai. Lai saules kolektoru sistēma varētu funkcionēt ir nepieciešams vesela saules kolektoru sistēma, kas sastāv no vairākiem elementiem.


Ūdens sildītāji

Ūdens sildītāji

Sildītāji ar ūdens glabāšanas tilpumu no 200 līdz 1000 litriem ir aprīkoti ar sildīšanas spirālēm, bet sildītāji ar tilpumu no 500 līdz 3000 litriem var sadarboties ar ārēju siltummaini. Īpaši ieteicams risinājums ir kompaktie ūdens sildītāji ar iebūvētu sūkni un sūkņa kontrolierīci, kā arī universālie sildītāji, kas ir paredzēti mājas karstā ūdens sildīšanai un mājas centrālapkures atbalstam.

Mūsu piedāvājumā esošie Hewalex ūdens sildītāji ar diviem siltummaiņiem ir radīti mājas karstā ūdens sildīšanai izmantojot divas sistēmas – saules kolektorus un siltumenerģiju no tradicionālajām apkures iekārtām, piemēram, centrālapkures katliem. Ūdens sildītāju emaljētos slāņus pret koroziju pasargā magnija vai titāna anods.

Siltumizolācija sastāv no cieta poliuretāna putu slāņa aizsargapvalkā. Visas cauruļu pieslēgvietas un mērierīču ligzdas ir novietotas uz vertikālas līnijas, kas atvieglo salikšanu un uzlabo instalācijas estētiskumu. Katrs ūdens sildītājs/boilers ir aprīkots ar analogo termometru, pārbaudes atveri, cirkulācijas caurules izvadu un sprauslu, kas ļauj tajā ievietot elektrisko sildelementu, kuru var savienot ar sūkņa staciju (saules sistēmas kontrolieri) automātiskai darbībai.


Sūkņa stacija

Sūkņa stacija

Piedāvājumā esošās ZPS sūkņa stacija (saules sistēmas kontrolierīce) ir aprīkota ar visām funkcijām, kas vajadzīgas jebkurai saules enerģijas sistēmai, piemēram, darbības aizsardzībai un kontrolei.

ZPS sūkņu kontrolierīces tiek izmantotas, lai darbinātu saules sildīšanas sistēmas ar Hewelex ražotajiem plakanajiem un vakuuma cauruļu kolektoriem. Sūkņu stacija aprīkota ar cirkulācijas sūkni, saules kontrolieri ar plašām vadības funkcijām, gaisa atdalītāju ar ventili, pretvārstu, drošības vārstu, noslēgvārstu un uzpildes vārstu.


Izplešanās trauks

Izplešanās trauks

Izplešanās trauks ir paredzēts glikola šķidruma uzkrāšanai pie izplešanās. Tā tilpums ir atkarīgs no saules kolektoru komplekta izmēra.


Kolektoru savienojumu komplekts

Kolektoru savienojumu komplekts

Kolektoru savienojumu komplekts ir paredzēts saules kolektoru savienošanai savā starpā (baterijā) un izgatavots no nerūsējošā tērauda.


Montāžas stiprinājumi

Montāžas stiprinājumi

Montāžas stiprinājumi ir paredzēti vairākiem saules kolektoru novietojuma variantiem, specifiskiem uzstādīšanas apstākļiem uz ēkas vai ārpus tās.


Elastīgas nerūsējošas tērauda caurules

Elastīgas nerūsējošas tērauda caurules

Elastīgajām nerūsējošā tērauda caurulēm ir pieejami vairāki siltumizolācijas tipi. Tiek piedāvātas divu veidu elastīgās caurules savienošanai ar lodētajiem vai skrūvējamajiem savienojumiem. Tās izvēlas atkarībā no vajadzīgā garuma un izolācijas tipa.


Glikola šķidrums

Glikola šķidrums

Glikola šķidrums (propilēnglikols) kalpo kā siltumnesējs. Tā tilpums ir atkarīgs no saules kolektoru komplekta izmēra.

Pieprasīt konsultāciju Tel.:27088108

Saules kolektoru serviss

Apkures katlu serviss 1. Uzstādīšana

Saules kolektorus var izmantot dažādos uzstādīšanas apstākļos. Plakanajiem un vakuuma saules kolektoriem ieteicamais uzstādīšanas slīpums darbībai visa gada garumā ir 30 – 45°.

Lai absorbētu augstāko iespējamo apjomu, saules kolektoru vajadzētu novietot dienvidu pusē, tomēr nobīde 45° robežās ir uzskatāma par pieņemamu un saules kolektora siltuma ražības samazinājumam nevajadzētu būt lielākam par 5% gadā.

Ja jumtu plaknes ir vērstas pret austrumiem un rietumiem, ir iespējams uzstādīt divas saules kolektoru blokus. Tomēr praksē ir ieteicams izvēlēties vienu plakni (parasti – rietumu) viena lielāka kolektoru bloka uzstādīšanai (piemēram, 3 kolektori vienā blokā, nevis divi atsevišķi bloki ar diviem kolektoriem katrā).

Šis risinājums vienlaicīgi samazina investīciju izmaksas, vienkāršo sistēmu un kompensē ēnas pretējo efektu. Ja uzstāda kolektorus vai baterijas uz austrumu un rietumu pusēm, tad kādu laiku dienas viena no pusēm netiks apspīdēta un kādu laiku dienas otra no pusēm netiks apspīdēta, tādēļ sistēma nestrādās ar augstu lietderību, jo daļa sistēmas kādu laiku atradīsies dīkstāvē.

Saule lec austrumos un virzās uz dienvidiem. Pēcpusdienā saule virzās uz rietumiem un noriet. No rīta austrumu pusi apspīd rīta saule, bet pēcpusdienā rietumu pusi apspīd vakara saule. Rīta saule ir efektīvāka un spēcīgāka par vakara sauli.

Saules kolektorus uz jumta vajadzētu uzstādīt, ieturot 1m distanci no jumta kores, kur ir lielāks vēja spēks. Uzstādīšana jumta plaknes augšdaļā pasargā kolektorus no slīdošā sniega ietekmes. Pretējā gadījumā ieteicams uzstādīt sniega vairogus.

Tāpat arī ēkas dienvidu fasādi var izmantot saules kolektoru uzstādīšanai. Uzstādot kolektorus uz ēkas fasādes, jāpārliecinās vai pietiks vieta kolektoru sistēmas uzstādīšanai. Atkarībā no kolektoru veida jāizvēlas attiecīgais stiprinājuma veids.

Ja saules kolektorus uzstāda uz zemes, vairākās rindās, jāpārbauda vai neveidojas ēnojums, kā arī jāpārliecinās vai blakus esošie koki, būves neaizēno kolektorus.

Saules kolektoru precīzas uzstādīšanas izmaksas iespējams noteikt pēc paredzētās uzstādīšanas vietas apsekošanas. Uzstādīšanas izmaksas atkarīgas no saules kolektoru skaita, nepieciešamā cauruļu garuma, instalācijas un apsaistes materiālu daudzuma, uzstādīšanas vietas. Standarta sistēmas montāža aizņem 2 dienas. Standarta privātmājas uzstādīšanas izmaksas svārstās aptuveni no 600 – 900 EUR ar PVN.

2. Apkalpošana

Inženiera izsaukuma cena ar PVN: 30 EUR/h

Pieprasīt konsultāciju Tel.:27088108