Saules paneļi


Saules paneļi Saules paneļi ir iekārtas, kas uz tiem krītošo saules gaismu pārvērš elektrībā (saules baterijas) vai siltajā ūdenī (saules kolektori). Latvijas tirgū pieejamas abas šīs sistēmas.

Saules enerģija ir universāls bezmaksas atjaunojamās enerģijas avots, ko var izmantot elektrības un siltā ūdens ražošanai. Šī enerģija ir tīra un brīva no piesārņojuma un to var izmantot praktiski jebkurā vietā – vasarnīcās, mājās, birojos un citur. Saules enerģijas izmantošanai ir milzīgs potenciāls, starojums, ko uzņem Zeme, tūkstošiem reižu pārsniedz enerģijas pieprasījumu pasaulē. Pēdējos gados pieprasījums pēc saules enerģijas ir pieaudzis un tā ir izraisījusi lielu interesi energoresursu cenu kāpuma dēļ.

Latvijas apstākļos pēc Eiropas Komisijas pētīšanas institūta fotovoltu ģeogrāfiskā informācijas sistēmas (PVGIS) datiem vidējais globālā starojuma ieguvums Latvijā ir 1000 – 1200 kWh uz kvadrātmetru.

COMMODUS piedāvā saules baterijas un saules kolektorus, sistēmas sastāvdaļas, kā arī gatavus saules paneļu sistēmu komplektus. Gatavie sistēmu komplekti ļauj labāk izprast no kā sastāv šādas sistēmas, kādas ir kopējās uzstādīšanas izmaksas un iegādāties tās lētāk.

Šobrīd mūsu piedāvājumā ir sekojošu ražotāju saules paneļi:

Pieprasīt konsultāciju Tel.:27088108

HEWALEX saules kolektori

HEWALEX saules kolektori Hewalex saules kolektori absorbē saules starus un iegūto starojumu pārvērš siltuma enerģijā. Šos saules kolektorus izmanto, lai iegūtu silto ūdeni. Hewalex saules paneļi ir efektīvāki par konkurentu, jo ražošanā tiek izmantotas jaunākās un modernākās tehnoloģijas, rūpnīca tirgū darbojas vairāk kā 20 gadus un šajā laikā ir uzkrāta neatsverama pieredze, lai piedāvātu labākos produktus saviem klientiem. Hewalex produkcijai ir 10 gadu garantija!

Plakano saules kolektoru aprakstu, cenas lasiet šeit, bet vakuuma – šeit.

Ražotāja mājas lapa: www.hewalex.pl


SHARP saules baterijas

SHARP saules baterijas Japānas uzņēmums SHARP ir viens no vadošajiem saules bateriju ražotājiem pasaulē. SHARP saules baterijas paredzētas elektrības ražošanai. SHARP ražotajām saules baterijām ir vieni no augstākajiem efektivitātes un lietderības koeficientiem saules bateriju tirgū! SHARP saules baterijām ir 10 gadu bojājumu garantija un 25 gadu veiktspējas garantija.

Ražotāja mājas lapa: www.sharp-solar.com


YINGLI SOLAR saules baterijas

YINGLI SOLAR saules baterijas Ķīnas uzņēmums YINGLI SOLAR Āzijas tirgū darbojas jau vairāk kā 15 gadus, un ir kļuvis par lielāko saules bateriju ražotāju pasaulē. YINGLI SOLAR saules baterijas paredzētas elektrības ražošanai. YINGLI SOLAR saules baterijām ir 10 gadu bojājumu garantija un 25 gadu veiktspējas garantija.

Ražotāja mājas lapa: www.yinglisolar.com


HANWHA Q CELLS saules baterijas

HANWHA Q CELLS saules baterijas Vācijas ražotājs HANWHA Q CELLS saules bateriju ražošanu uzsāka 2001.gadā. HANWHA Q CELLS īpašu uzmanību pievērš savu produktu kvalitātei, tādēļ izceļas ar ilgāko bojājumu garantijas laiku savai produkcijai. Ir izveidots īpašs kvalitātes kontroles centrs, kas pārbauda katru HANWHA Q CELLS produktu. HANWHA Q CELLS saules baterijām ir 12 gadu bojājumu garantija un 25 gadu veiktspējas garantija.

Ražotāja mājas lapa: www.q-cells.com

Pieprasīt konsultāciju Tel.:27088108

Saules paneļu un sistēmu serviss

Apkures katlu serviss 1. Uzstādīšana

Saules paneļus var izmantot dažādos uzstādīšanas apstākļos. Saules paneļiem ieteicamais uzstādīšanas slīpums darbībai visa gada garumā ir 30 – 45°.

Lai absorbētu augstāko iespējamo apjomu, saules paneļus vajadzētu novietot dienvidu pusē, tomēr nobīde 45° robežās ir uzskatāma par pieņemamu un saules paneļa ražības samazinājumam nevajadzētu būt lielākam par 5% gadā.

Ja jumtu plaknes ir vērstas pret austrumiem un rietumiem, ir iespējams uzstādīt divas saules paneļu blokus. Tomēr praksē ir ieteicams izvēlēties vienu plakni (parasti – rietumu) viena lielāka paneļu bloka uzstādīšanai (piemēram, 3 paneļi vienā blokā, nevis divi atsevišķi bloki ar diviem paneļiem katrā).

Šis risinājums vienlaicīgi samazina investīciju izmaksas, vienkāršo sistēmu un kompensē ēnas pretējo efektu. Ja uzstāda saules paneļus uz austrumu un rietumu pusēm, tad kādu laiku dienas viena no pusēm netiks apspīdēta un kādu laiku dienas otra no pusēm netiks apspīdēta, tādēļ sistēma nestrādās ar augsu lietderību, jo daļa sistēmas kādu laiku atradīsies dīkstāvē.

Saule lec austrumos un virzās uz dienvidiem. Pēcpusdienā saule virzās uz rietumiem un noriet. No rīta austrumu pusi apspīd rīta saule, bet pēcpusdienā rietumu pusi apspīd vakara saule.

Saules paneļus uz jumta vajadzētu uzstādīt, ieturot 1m distanci no jumta kores, kur ir lielāks vēja spēks. Uzstādīšana jumta plaknes augšdaļā pasargā paneļus no slīdošā sniega ietekmes. Pretējā gadījumā ieteicams uzstādīt sniega vairogus.

Tāpat arī ēkas dienvidu fasādi var izmantot saules paneļu uzstādīšanai. Uzstādot paneļus uz ēkas fasādes, jāpārliecinās vai pietiks vieta paneļu sistēmas uzstādīšanai. Atkarībā no paneļu veida jāizvēlas attiecīgais stiprinājuma veids.

Ja saules paneļus uzstāda uz zemes, vairākās rindās, jāpārbauda vai neveidojas ēnojums, kā arī jāpārliecinās vai blakus esošie koki, būves neaizēno paneļus.

2. Apkalpošana

Inženiera izsaukuma cena ar PVN: 30 EUR/h

Pieprasīt konsultāciju Tel.:27088108