Siltumsūkņi


Siltumsūkņi Siltumsūkņi ir vienas no modernākajām un populārākajām apsildes iekārtām, kuras izmanto atjaunojamos dabas resursus. Siltuma enerģijas iegūšanas avoti ir gaiss, ūdens un zeme.

Siltumsūkņi iedalās:

Pieprasīt konsultāciju Tel.:27088108

Gaiss-gaiss siltumsūknis

Gaiss-gaiss siltumsūkņi Gaiss-gaiss siltumsūknis ir vienkāršākais siltumsūkņa veids. Šī iekārta ir ļoti līdzīga kondicionierim, tikai paredzēta arī telpu sildīšanai aukstajos ziemas mēnešos. Ražotāji iesaka parasto kondicionieri sildīšanas režīmā izmantot, ja āra gaisa temperatūra ir līdz mīnus 5 grādiem, savukārt gaiss-gaiss siltumsūknis efektīvu darbību nodrošinās līdz pat mīnus 25 grādiem.

Izmantojot gaiss-gaiss siltumsūkņus, var ātri uzsildīt telpas, nodrošinot pilnīgi automatizētu apkuri. Gaiss-gaiss siltumsūknis nodrošina siltumu vēsās rudens vai vasaras dienās, aukstā ziemas laikā, kā arī spēj atdzesēt gaisu vasaras karstumā. Visbiežāk šādas iekārtas uzstāda dzīvokļos, vasarnīcās, maza un vidēja izmēra mājās un objektos, kuros nav centrālās apkures vai tās ierīkošana ir neekonomiska. Iekārtas darbojas klusi un ir aprīkotas ar dažādiem filtriem, kas palīdz telpās attīrīt gaisu no baktērijām un putekļiem.

Mūsu piedāvājumā ir dažādu zīmolu iekārtas. To aprakstu, jaudu un cenas (t.sk. montāžas) skatīt atbilstošajās nodaļās:


Gaiss-ūdens siltumsūknis

Gaiss-ūdens siltumsūņi Gaiss-ūdens siltumsūknis izmanto apgrieztās termodinamikas likumu, kas nozīmē, ka ārējā bloka radiatorā esošais freons ar āra gaisu tiek nedaudz sasildīts, savukārt iegūtais siltums tiek pārnests uz apkures ūdeni – tiek sildīti radiatori un sagatavots karstais ūdens.

Jaunākās paaudzes gaiss-ūdens siltumsūkņi nodrošinās patīkamu siltumu pat visaukstākajā ziemas naktī. Siltumsūknis var būt paredzēts tikai apkurei vai arī papildināts ar iebūvētu karstā ūdens sildītāju, akumulācijas ūdens tvertni, cirkulācijas sūkni un klimata sistēmu – to nosaka izvēlētā modelis un tā komplektācija. Gaiss-ūdens siltumsūkni var uzstādīt kā vienīgo apkures veidu vai arī papildināt esošo sistēmu (cietā kurināmā katlu, gāzes apkuri, elektrisko apkurei u.c.).

Mūsu piedāvājumā ir Mitsubishi gaiss-ūdens siltumsūkņi. To aprakstu, jaudu un cenas (t.sk. montāžas) var skatīt šeit.


Zemes siltumsūknis

Zemes siltumsūkņi Zemes siltumsūknis ir apsildes iekārta, kura pārveido zemas temperatūras siltumenerģiju augstas temperatūras siltumenerģijā. Zemes siltumsūknis darbībai lieto elektroenerģiju. Siltumsūkņu tehnoloģiju lieto jau vairākus gadu desmitus. Pašlaik siltumsūkņu pielietojums pieaug, pateicoties to augstajam lietderības koeficientam un iespējai izmantot ģeotermālo un saules siltumenerģiju.

Siltumenerģija no apkārtējās vides tiek saņemta ar kolektora kontūru – cauruļu sistēmu kas izvietota Jūsu īpašumā, atkarībā no iespējām. Ja Jūsu īpašumā ir pietiekoša zemes platība, iespējams ierīkot zemes virsmas kolektoru, ja nav pietiekoša zemes platība, iespējams ierīkot ģeotermālo dziļurbumu vai gruntsūdens kolektoru. Ja netālu ir atbilstoša ūdenskrātuve, varat izmantot to siltumenerģijas iegūšanai.

Kolektora kontūrā cirkulē nesasalstošs, videi nekaitīgs šķidrums (glikols), kas no apkārt esošās zemes vai ūdens uzņem siltumu un šo siltumu novirza uz iekšējo kompresora moduli. Tajā, izmantojot freona fizikālās īpašības un termodinamikas likumu, iegūtais siltums tiek pārvērsts izmantojamā augstākas temperatūras siltumā, ar ko var apsildīt telpas un sagatavot karsto ūdeni.

Mūsu piedāvājumā ir NIBE zemes siltumsūkņi. To aprakstu, jaudu un cenas (t.sk. montāžas) skatīt šeit.

Pieprasīt konsultāciju Tel.:27088108

Siltumsūkņu serviss

Siltumsūkņu serviss 1. Siltumsūkņu uzstādīšana

Siltumsūkņu montāžas soli pa solim aprakstu un izcenojumus varat apskatīt šeit.

2. Siltumsūkņu apkope

Lai nodrošinātu optimālu gaiss-gaiss siltumsūkņa darbību, reizi mēnesī ir jātīra siltumsūkņa filtri, ko klients pats var izdarīt atverot iekšējā bloka priekšējo vāku un izņemot filtrus. Tie ir jānoskalo zem ūdens vai jāizsūc ar putekļusūcēju un jāievieto atpakaļ tiem paredzētajā vietā.

Reizi gadā vajadzētu veikt siltumsūkņa profilaktisko apkopi, pieaicinot speciālistu – iztīrīt to ar speciālu ķīmiju, pārbaudīt savienojumus un pieslēgumus. Aplūkojiet mūsu izcenojumus:

Gaiss-gaiss siltumsūkņu apkope: 30 EUR ar pvn
Gaiss-ūdens siltumsūkņa apkope: 70 EUR ar pvn
Zemes siltumsūkņa apkope: 90 EUR ar pvn

Inženiera izsaukums ar PVN: 30-35 EUR/h

Pieprasīt konsultāciju Tel.:27088108