Tērauda apkures katli ir centrālapkures katli, kas paredzēti privātmāju, nelielu daudzīvokļu māju, biroju un veikalu apkurei. Tērauda katlos kā kurināmo var izmantot visu cieto kurināmo – malka, skaidu briketes, ogles.

Tērauda apkures katliem ir augsts lietderības koeficients (70 – 90%) un mazāks kurināmā patēriņš. Tas panākts pateicoties garajam dūmgāzu ceļam (siltums no sadegšanas procesa tiek nodots apkures sistēmā). Degšanas laiks tērauda katliem svārstās no 4 līdz 6 stundām, taču atsevišķiem modeļiem,kurinot ar malku, var sasniegt pat 18 stundas. Apkures katlu pareizi uzstādot un apsaimniekojot, tā kalpošanas laiks var sniegties līdz pat 15 gadiem.

Izvēloties tērauda apkures katlu nepieciešams oderēt dūmvadu ar nerūsējošā tērauda cauruli.Tērauda katliem ir augsts lietderības koeficients, līdz ar to izejošā dūmgāzu temperatūra ir zema.Tā pazeminās zem rasas punkta (580C) un veidojas kondensāts, kas bojā skursteni.

Tērauda katla uzstādīšanas izmaksas būs dārgākas salīdzinot ar čuguna lapkures katlu, jo nepieciešams vairāk regulējošās armatūras – divi cirkulācijas sūkņi, četrgaitas vārsts, skursteņa odere u.c.. Apkures katlu ir ērti iztīrīt no degšanas blakusproduktiem pateicoties gludajām katla sienām.

Rojek
Hewalex

Uzdot jautājumu

Paldies par Jūsu jautājumu

Speciālists sazināsies ar Jums tuvākajā laikā